sk | en | pl

References

Adam a Deniska

Albánsko sme si zvolili ako destináciu, ktorá je málo poznaná slovenskými turistami. Napriek rôznym názorom sme sa rozhodli pre vlastnú dopravu autom, aby sme si dokázali naplno vychutnať krásu a rozmanitosť Albánska. Aj napriek diaľke bola cesta rýchla a bezproblémová, keďže skoro po celej trase sa šlo po diaľnici. Cestou sa môžete zastaviť na odpočívadlách a kochať sa krásnymi scenériami nepoznanej krajiny. Avšak je to horšie s colnicami, kde ako osobné auto si postojíte o niečo dlhšie, pretože autobusy sú uprednostňované. Samozrejme nestojíte na colniciach celý deň, niekedy 15 min, niekedy 2 hodinky.
Ako prvé sme navštívili destináciu Durres. Hotel bol na prvý pohľad moderný a vkusne zariadený, s veľmi milým, pohotovým, usmiatym a anglicky hovoriacim personálom. Z pekne moderne zariadenej hotelovej izby sme mali priamy výhľad na more. Nestravovali sme sa vždy iba v hotelovej reštaurácii pretože, ceny sú prijateľné aj v iných reštauráciách a albánsku kuchyňu určite chválime. V hoteli sa nachádzal aj bazén, reštaurácia, bar (plážový aj večerný) ktorý využívali hoteloví hostia. Piesočnatá pláž v Durrese bola čistená každý deň a pozvoľný vstup do mora je veľkou výhodou pre rodiny s deťmi. Samozrejme nezabúdame na delegátov, ktorí nám boli k dispozícii od rána do večera každý jeden deň.

Približne v polovici dovolenky sme sa presunuli necelých 200 km južnejšie cez veľmi pekný národný park. Pri dosiahnutí vrcholu parku sa ukázala pravá nedotknutá krása albánskej riviéry. Mestečko Dhermi svojim pokojom a kľudom určite očarí každého turistu. Široké kamienkové pláže s priezračne čistou vodou, nenahustené miliónom ľudí a studené čapované pivečko na lehátku, potrebujete ešte niečo viac? Ubytovali nás v novšom typicky gréckom hoteli s reštauráciou hneď pri pláži. Obsluha bola trošku spomalená, ale usmiata a angličtinou sa dorozumiete bez problémov. Večer pri prechádzke máte možnosť dobre sa najesť za primerané ceny a vychutnať si rakiju a hudbu v niektorom z plážových barov.

Na záver môžeme vyjadriť našu maximálnu spokojnosť a dovolenku v Albánsku iba odporúčať. A taktiež sa chceme veľmi pekne poďakovať celému realizačnému tímu: Michaele, Bibiáne, Ridvanovi a Patrikovi.

 

Spokojní a oddýchnutí dovolenkári Denisa a Adam

Katarína Chudíková

Chcela by som sa Vám takouto cestou poďakovať za ústretovosť, za služby, zvlášť by som chcela vyjadriť vďaku za krásnu a pohodovú dovolenku majiteľovi cestovky a delegátke Miške, ktorá nám skutočne vychádzala vo všetkom v ústrety. Super,...Ďržím palce a veľa úspechov v ďalšej Vašej práci, pokračujte v tom, čo robíte, uberáte sa správnou cestou. Ešte raz vďaka

Iveta Sekacova

Treba zažiť a vytvoriť si vlstný názor, ja som bola nadmieru spokojná a klobúk dole pred personálom Albania Travel - profesionálny prístup a pomoc od nich 24h. Doporučujem

Zuzana A Mano Lefflerovci

Nadherne more,krasne prostredie, sukromie na plazi, pre rodiny s detmi super dovolenka v Albanskm Dhermi. Prijemny personal, perfektna primorska strava.

Michaela Chlebová

Super vacation. We´re comming back next year. Dissuasive comments from another travel agency were not completed and trompe it up :) comparison the price - the quality of the service was more disproportion... of course, just good. Just have to be prepared to see the poverty but expect it relative to the destination. I do recommend it :)

Ivona Nemethová

Dear Albania Travel,

we just arrived home from our holiday in Albania. Everything on what we had agreed was done and to our highest satisfaction. Our beautiful hotel room with the sea view is simply unforgettable. Your services were enhanced by a brilliant and wonderful holiday representative – the owner of Ridvana Company, and three great people who travelled with us on the bus. Your travel agency is exceptional not only in Slovakia, but also in Europe, and, maybe in the whole world, because it tries to do even the impossible (we spoke to the clients from various prestigious travel agencies). Holiday in Albania was a very exceptional one, but, to tell the truth, we had some doubts at first. HOWEVER, we were not disappointed. We are thankful for everything you´d done for us and we truly consider using your services also next year. We hope that you, our travel agency, will again not disappoint us and maybe even surprise us with something new: - )

We look forward to our further cooperation and wish you all lots of success and patience in your work.

Wishing you lots of sunny days,

Ivona Nemethova and co.

Peter a Katarina Kilian, Dolný Kubín

Hello from Albania,

Also, in this way we want to thank you for such a beautiful holiday that we are having right now in sunlit Albania.
We are truly enjoying ourselves and are using everything presented in the offer of your travel agency.

Luxury accommodation with beautiful sea view, two swimming pools, delicious local cuisine, sea and great optional trips.
We recommend to all who have some doubts to check it out in person.

Best wishes,

Peter a Katarina Kilian, Dolny Kubin

Milan Minčík, Prešov

It has been my fourth summer holiday in Albania, where I spent altogether about 2,5 months. I have crossed Albanian seashore from north to south and I consider it to be a pearl of Europe, where I always had a great time on holiday. I´ve been trying to promote Albania to my friends for several years. I haven´t had any negative experience so far, and, from my point of view, persisting mistrust to this summer destination is incomprehensible. I´ve met there many nice smiling people, seen beautiful nature, precious historical and cultural sights.

Besides everything, I visited Butrinti, Ksamili, Sarande, Dhermi, passed through the famous Lhogara pass, Elbasan, and visited Vlora, Kruja, Durres, Tirana, Insifa Beach, Shengjin, Skadar Lake, Ohrid Lake and Golem resort for the last time. I don´t want to write much because you can find a lot of information on the internet yourself. The fact that I´ve “seen” and „experienced“ something in Albania (I even joined two tours), and I can say, Albania Travel agency chose this time for their clients a new beautiful FAFA complex in the Golem resort located just at the sea. Provided accommodation was on a very high level, beaches were well-kept and clean. The weather was windy during a few days of our stay, also the sea was rough, what I did not experience during my previous three stays.

However, our destination was located more to the south than Croatia so we were lucky that unfavorable weather did not reach nor affect us. Only waters of the sea were mixed with the sea bottom. It brought me joy because I could go windsurfing. Water was warm, there was a long sandy entering. Prices in the local shops are very reasonable. For your illustration, based on what the Ukrainian people staying in our complex said, prices in Albania were much lower than the prices in their country. I thank to everyone in the Albanian Travel, you were great! See you next year. I would even add one more tour in September. 

Veronika Bednarčíková, Slavomír Ondruš

Na dovolenku do Albánska nás prilákala výhodná cena a túžba po dobrodružstve. Cestovali sme tam s obavami, lebo naši známi a priatelia nás od toho odhovárali. Napriek predsudkom sme sa rozhodli dovolenku absolvovať a veru sme neľutovali. Po príjazde do letoviska nás očarilo veľmi pekné prostredie na relax. Niektoré hotely a ich okolie sú síce v štádiu dokončovacích prác, ale to nám nemohlo pokaziť náladu. Ubytovanie sme dostali vo veľmi peknom priestrannom apartmáne s priamym výhľadom na blízke more. Večer sme si mohli posedieť na balkóne a pokochať sa krásnym výhľadom po okolí, alebo sme sa prechádzali po pobreží. Každý si tu príde na svoje podľa vlastnej iniciatívy a záujmov. More je teplé, pláž pekná, upravená, o slnečníky a lehátka nebola núdza. Domorodí predavači nám denne ponúkali čerstvé ovocie a iný tovar. Nám veľmi vyhovoval aj čistý a dostatočne veľký hotelový bazén, ten som si zvlášť ja veru užívala...

Personál je ochotný, milý a veľmi ústretový k hosťom. Príjemnú atmosféru či už v bazéne, pri posedení na terase alebo pri mori dotvára hudba, ktorá nevtieravým spôsobom zlepšuje náladu dovolenkárov. V letovisku je možnosť lacného stravovania v ktorejkoľvek reštaurácii. Počas pobytu sme absolvovali aj celodenný výlet po stopách národného hrdinu Albánska do horského mesta Krujë a do hlavného mesta Tiranë. V príjemnej reštaurácii sme sa posilnili chutným obedom s miestnymi špecialitami. Odborný výklad v múzeách, ktorý tlmočil náš delegát nám priblížil históriu Albánska a podal nám širší obraz o ťažkom živote Albáncov, ktorí boli po stáročia utláčaní a okupovaní okolitými štátmi. V hlavnom meste sme navštívili aj mešitu a nakoniec sme sa previezli 4 km dlhou lanovkou, ktorá nás vyviezla do výšky 1 660 m a ponúkla nám nádherný výhľad na mesto.

S dovolenkou sme boli veľmi spokojní. Touto cestou sa chceme poďakovať najskôr milej a ochotnej pani Kapráňovej, ktorá nám poskytla potrebné informácie v CK a v neposlednom rade aj príjemným delegátom ktorí sa o nás starali či už počas cesty, alebo počas pobytu.

ĎAKUJEME.

Dovolenku odporúčame všetkým, ktorí si chcú za dobrú cenu oddýchnuť a spoznať niečo nové.

Veronika a Slávko

Jaroslava Irlbeková

Chcem sa Vám veľmi pekne poďakovať za výhru, ktorú ste venovali stránke BARRACUDA MOVIE, kde som vyhrala dovolenku s Vami. Bolo úžasne a verím, že sa tam ešte vrátime a to jedine s vašou cestovnou kanceláriou. Ešte raz jedno veľké ĎAKUJEME!

Katka Kováčiková

Dovolenka v Albánsku...Divočina?
Kdeže, jedným slovom-Rozprávka!
Vzhľadom na nízučku cenu za zájazd sme okrem postele, slnka a mora nečakali nič viac. Ale Albánsko širokým priehrstím rozdáva krásne, nečakané prekvapenia každý deň. V podobe skvelého počasia, aj keď všade inde v Európe pršalo.. V podobe nádhernej krajiny, ktorá žije ešte svojim, komerciou nedotknutým životom, ale už vie turistom poskytnúť to, čo potrebujú a ešte k tomu so širokým úsmevom a nečakanou kvalitou... V podobe personálu (od časnikov, DJ-a az cez upratovačky) v Koplexoch Fafa, usmiatych a prívetivých, aktívne vymýšlajúcich ako Vás každý deň urobiť ešte spokojnejšími... sprevádzané výborným a lacným jedlom, krásne upraveným areálom, každodenným západom slnka priamo z izby či reštaurácie a pod starostlivými krídlami delegáta, ktorý ochotne zariadi pre každého čo mu na očiach vidí... geniálne miesto na úplný oddych, relax, spoznanie krásnej krajiny, ktorá má čo turistom ponúknuť, pod taktovkou tímu, ktorý robí tento biznis so srdcom.
Príjemné, príjemné, príjemné prekvapenie a nezabudnuteľná dovolenka zároveň.
Jediná chyba bola- bolo nám málo, za rok Dovidenia :)))
Srdečne Faleminderit, Albania Travel !