sk | en | pl

Referencje

Adam a Deniska

Albánsko sme si zvolili ako destináciu, ktorá je málo poznaná slovenskými turistami. Napriek rôznym názorom sme sa rozhodli pre vlastnú dopravu autom, aby sme si dokázali naplno vychutnať krásu a rozmanitosť Albánska. Aj napriek diaľke bola cesta rýchla a bezproblémová, keďže skoro po celej trase sa šlo po diaľnici. Cestou sa môžete zastaviť na odpočívadlách a kochať sa krásnymi scenériami nepoznanej krajiny. Avšak je to horšie s colnicami, kde ako osobné auto si postojíte o niečo dlhšie, pretože autobusy sú uprednostňované. Samozrejme nestojíte na colniciach celý deň, niekedy 15 min, niekedy 2 hodinky.
Ako prvé sme navštívili destináciu Durres. Hotel bol na prvý pohľad moderný a vkusne zariadený, s veľmi milým, pohotovým, usmiatym a anglicky hovoriacim personálom. Z pekne moderne zariadenej hotelovej izby sme mali priamy výhľad na more. Nestravovali sme sa vždy iba v hotelovej reštaurácii pretože, ceny sú prijateľné aj v iných reštauráciách a albánsku kuchyňu určite chválime. V hoteli sa nachádzal aj bazén, reštaurácia, bar (plážový aj večerný) ktorý využívali hoteloví hostia. Piesočnatá pláž v Durrese bola čistená každý deň a pozvoľný vstup do mora je veľkou výhodou pre rodiny s deťmi. Samozrejme nezabúdame na delegátov, ktorí nám boli k dispozícii od rána do večera každý jeden deň.

Približne v polovici dovolenky sme sa presunuli necelých 200 km južnejšie cez veľmi pekný národný park. Pri dosiahnutí vrcholu parku sa ukázala pravá nedotknutá krása albánskej riviéry. Mestečko Dhermi svojim pokojom a kľudom určite očarí každého turistu. Široké kamienkové pláže s priezračne čistou vodou, nenahustené miliónom ľudí a studené čapované pivečko na lehátku, potrebujete ešte niečo viac? Ubytovali nás v novšom typicky gréckom hoteli s reštauráciou hneď pri pláži. Obsluha bola trošku spomalená, ale usmiata a angličtinou sa dorozumiete bez problémov. Večer pri prechádzke máte možnosť dobre sa najesť za primerané ceny a vychutnať si rakiju a hudbu v niektorom z plážových barov.

Na záver môžeme vyjadriť našu maximálnu spokojnosť a dovolenku v Albánsku iba odporúčať. A taktiež sa chceme veľmi pekne poďakovať celému realizačnému tímu: Michaele, Bibiáne, Ridvanovi a Patrikovi.

 

Spokojní a oddýchnutí dovolenkári Denisa a Adam

Katarína Chudíková

Chcela by som sa Vám takouto cestou poďakovať za ústretovosť, za služby, zvlášť by som chcela vyjadriť vďaku za krásnu a pohodovú dovolenku majiteľovi cestovky a delegátke Miške, ktorá nám skutočne vychádzala vo všetkom v ústrety. Super,...Ďržím palce a veľa úspechov v ďalšej Vašej práci, pokračujte v tom, čo robíte, uberáte sa správnou cestou. Ešte raz vďaka

Iveta Sekacova

Treba zažiť a vytvoriť si vlstný názor, ja som bola nadmieru spokojná a klobúk dole pred personálom Albania Travel - profesionálny prístup a pomoc od nich 24h. Doporučujem

Zuzana A Mano Lefflerovci

Nadherne more,krasne prostredie, sukromie na plazi, pre rodiny s detmi super dovolenka v Albanskm Dhermi. Prijemny personal, perfektna primorska strava.

Michaela Chlebová

Super dovolenka. O rok sa vraciam znova. Odrádzajúce komentáre inej cestovky sa nevyplnili a tromfli ju maximálne :) pomer cena - kvalita služieb bol skôr nepomer... samozrejme len v dobrom. Treba sa pripraviť že tam človek uvidí aj chudobu ale to sa dá čakať vzhľadom na destináciu. Odporúčam :)

Ivona Nemethová

Dzień dobry Albania Travel,

Wróciliśmy szczęśliwie z wczasów w Albanii. Wszyskto było zgodne z planem i w jak najlepszym porządku, a ten cudowny apartament z widokiem na morze – niezapomniany. Państwa usługi wzbogacone zostały wspaniałym i wyjątkowym pilotem – właścicielem spółki Ridvana, a załoga autokaru zasługuje również na same superlatywy. Wasze biuro podróży jest wyjątkowe nie tylko na Słowacji, ale również w Europie, może nawet na świecie, ponieważ spełnia życzenia, nawet te niemożliwe (byliśmy już klientami niejednego renomowanego biura). Wczasy w Albanii były dla nas wyjątkowe, a skoro musimy powiedzieć prawdę, mieliśmy pewne obawy, (dlatego to mnóstwo pytań przed podpisaniem umowy). ALE... Niezawiedliśmy się.

Dziękujemy za wszystko. Najprawdopodobniej skorzystamy z państwa oferty również w przyszłym roku i wierzymy, że i tym razem wrócimy pełni entuzjazmu, wypoczęci i zadowoleni z kolejnych przyjemnych niespodzianek. :)
Cieszymy się na dalszą współpracę i życzymy Wam wszystkim wiele radości i cierpliwości w dalszej pracy. Życzymy również samych pięknych i słonecznych dni.

Iwona Nemeth i spółka. :)

Peter a Katarina Kilian, Dolný Kubín

Dzień dobry z Albanii.

Chcemy Wam w ten sposób bardzo podziękować za cudowny urlop, który właśnie spędzamy w zalanej słońcem Albanii.
Z tego wszystkiego, co przedstawiliście w ofercie, cieszymy się teraz w 100 procentach.
Luksusowe wyposażenie apartamentu z cudownym widokiem na morze, dwa baseny, fantastyczne jedzenie, morze oraz wspaniałe wycieczki fakultatywne.
Polecamy wszystkim niezdecydowanym, aby sprawdzili to osobiście.

Z wyrazami szacunku

Piotr i Katarzyna Kilian, Dolny Kubin

Milan Minčík, Prešov

Na wczasach w Albanii byłem już 4 razy, gdzie łącznie spędziłem 2, 5 miesiąca. Albańskie wybrzeże pokonałem pieszo z północy na południe. Kraj ten uważam za perłę Europy, gdzie zawsze spędzam cudowny urlop. Wśród swoich znajomych promuję Albanię już kilka lat. Nie spotkało mnie tam nigdy nic nieprzyjemnego czy negatywnego i z mojego punktu widzenia niezrozumiała jest ta ciągła nieufność w stosunku do tego przepięknego kraju.
Spotkałem tam samych miłych i uśmiechniętych ludzi, widziałem wspaniałą przyrodę, cudowne pamiątki historyczne i kulturowe. Byłem między innymi w Butrinti, Ksamili, Sarande, Dhermi, przechodziłem przez niezapomnianą przełęcz Llogara, Elbasan, zwiedzałem Wlorę, Kruję, Durres, Tiranę, plaże Insifa Beach, Shengjin, Jezioro Szkoderskie, Jezioro Ochrydzkie i ostatnio miejscowość Golem. Nie chcę się dużo rozpisywać, ponieważ większość informacji znajduje się w Internecie.

Ze względu na to, że w Albanii już sporo widziałem i doświadczyłem, złączyłem sobie dwa turnusy i z pewnością mogę stwierdzić, że biuro podróży Albania Travel wybrała dla swoich klientów nowy i piękny kompleks FAFA w ośrodku Golem zaraz przy morzu. Miejsce zakwaterowania było na wysokim poziomie, plaże były utrzymywane i czyste. W trakcie pobytu było kilka dni wietrznych i  morze tak wzburzone, jakie wciągu tych 3 lat jeszcze nie widziałem. Byliśmy na południu, dalej niż Chorwacja i na szczęście nie doświadczyliśmy brzydkiej, deszczowej pogody. Tylko woda była bardziej zmieszana z osadem na morskim dnie. Dla mnie jednak była to wielka przyjemność, ponieważ windsurfing zagwarantował mi dużo adrenaliny. Woda była ciepła, z długim piaszczystym wejściem do wody. Ceny w sklepach są nadal bardzo korzystne. Tak na przykład – dla Ukraińców, którzy mieszkali w naszym kompleksie, ceny były niższe niż u nich w domu.

Dziękuję wszystkim sympatycznym pracownikom biura. Do zobaczenia za rok. Najchętniej pojechałbym jeszcze na jeden turnus w sierpniu.

Veronika Bednarčíková, Slavomír Ondruš

Na dovolenku do Albánska nás prilákala výhodná cena a túžba po dobrodružstve. Cestovali sme tam s obavami, lebo naši známi a priatelia nás od toho odhovárali. Napriek predsudkom sme sa rozhodli dovolenku absolvovať a veru sme neľutovali. Po príjazde do letoviska nás očarilo veľmi pekné prostredie na relax. Niektoré hotely a ich okolie sú síce v štádiu dokončovacích prác, ale to nám nemohlo pokaziť náladu. Ubytovanie sme dostali vo veľmi peknom priestrannom apartmáne s priamym výhľadom na blízke more. Večer sme si mohli posedieť na balkóne a pokochať sa krásnym výhľadom po okolí, alebo sme sa prechádzali po pobreží. Každý si tu príde na svoje podľa vlastnej iniciatívy a záujmov. More je teplé, pláž pekná, upravená, o slnečníky a lehátka nebola núdza. Domorodí predavači nám denne ponúkali čerstvé ovocie a iný tovar. Nám veľmi vyhovoval aj čistý a dostatočne veľký hotelový bazén, ten som si zvlášť ja veru užívala...

Personál je ochotný, milý a veľmi ústretový k hosťom. Príjemnú atmosféru či už v bazéne, pri posedení na terase alebo pri mori dotvára hudba, ktorá nevtieravým spôsobom zlepšuje náladu dovolenkárov. V letovisku je možnosť lacného stravovania v ktorejkoľvek reštaurácii. Počas pobytu sme absolvovali aj celodenný výlet po stopách národného hrdinu Albánska do horského mesta Krujë a do hlavného mesta Tiranë. V príjemnej reštaurácii sme sa posilnili chutným obedom s miestnymi špecialitami. Odborný výklad v múzeách, ktorý tlmočil náš delegát nám priblížil históriu Albánska a podal nám širší obraz o ťažkom živote Albáncov, ktorí boli po stáročia utláčaní a okupovaní okolitými štátmi. V hlavnom meste sme navštívili aj mešitu a nakoniec sme sa previezli 4 km dlhou lanovkou, ktorá nás vyviezla do výšky 1 660 m a ponúkla nám nádherný výhľad na mesto.

S dovolenkou sme boli veľmi spokojní. Touto cestou sa chceme poďakovať najskôr milej a ochotnej pani Kapráňovej, ktorá nám poskytla potrebné informácie v CK a v neposlednom rade aj príjemným delegátom ktorí sa o nás starali či už počas cesty, alebo počas pobytu.

ĎAKUJEME.

Dovolenku odporúčame všetkým, ktorí si chcú za dobrú cenu oddýchnuť a spoznať niečo nové.

Veronika a Slávko

Jaroslava Irlbeková

Chcem sa Vám veľmi pekne poďakovať za výhru, ktorú ste venovali stránke BARRACUDA MOVIE, kde som vyhrala dovolenku s Vami. Bolo úžasne a verím, že sa tam ešte vrátime a to jedine s vašou cestovnou kanceláriou. Ešte raz jedno veľké ĎAKUJEME!

Katka Kováčiková

Dovolenka v Albánsku...Divočina?
Kdeže, jedným slovom-Rozprávka!
Vzhľadom na nízučku cenu za zájazd sme okrem postele, slnka a mora nečakali nič viac. Ale Albánsko širokým priehrstím rozdáva krásne, nečakané prekvapenia každý deň. V podobe skvelého počasia, aj keď všade inde v Európe pršalo.. V podobe nádhernej krajiny, ktorá žije ešte svojim, komerciou nedotknutým životom, ale už vie turistom poskytnúť to, čo potrebujú a ešte k tomu so širokým úsmevom a nečakanou kvalitou... V podobe personálu (od časnikov, DJ-a az cez upratovačky) v Koplexoch Fafa, usmiatych a prívetivých, aktívne vymýšlajúcich ako Vás každý deň urobiť ešte spokojnejšími... sprevádzané výborným a lacným jedlom, krásne upraveným areálom, každodenným západom slnka priamo z izby či reštaurácie a pod starostlivými krídlami delegáta, ktorý ochotne zariadi pre každého čo mu na očiach vidí... geniálne miesto na úplný oddych, relax, spoznanie krásnej krajiny, ktorá má čo turistom ponúknuť, pod taktovkou tímu, ktorý robí tento biznis so srdcom.
Príjemné, príjemné, príjemné prekvapenie a nezabudnuteľná dovolenka zároveň.
Jediná chyba bola- bolo nám málo, za rok Dovidenia :)))
Srdečne Faleminderit, Albania Travel !