sk | en | pl

Wycieczki fakultatywne

Nasza oferta wycieczek fakultatywnych prowadzi przez najpiękniejsze miejsca w Albanii. Podczas całodziennych wycieczek można poznać nie tylko codzienne życie na ulicach miast Kruja, Berat, Wlora i innych, ale również bogatą historię, tradycje i zwyczaje tego kraju.

Poznaj z nami kolorowe życie na wybrzeżu i wewnątrz niepoznanego dotąd zakątka Europy – Albanii.

 


kruje

Śladami bohatera narodowego Skanderbega ...

Pierwszym przystankiem naszej wycieczki będzie miasteczko Kruja, miejsce urodzenia albańskiego bohatera narodowego Skanderbega. Miasto znajduje się w środkowej części północnej Albanii, między górą Kruja a rzeką Ishem, oddalone ok 20 km od stolicy, Tirany ...

berat

Twierdza Beratu - Kala

Berat (alb. Berati) to miasto leżące w południowej części środkowej Albanii liczące około 2400 lat. Jest jednym z najstarszych i najpiękniejszych miast Albanii, zamieszkiwanym już od VI wieku przed Chrystusem. Stare miasto Beratu zostało zapisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w lipcu 2008 roku. Berat leży nad rzeką Osum, niedaleko od miejsca ...

IMG 0264

Albánskou riviérou s výhľadom na Korfu!

Dhërmi, Himara, Porto Palermo, Borsh, Saranda, Butrint, Ksamil, Syri i Kalter(Modré oko). Vy ešte neviete čo tieto názvy znamenajú? Po výlete albánskou riviérou ich nie len spoznáte, ale sa do nich aj zamilujete. Výlet kombinuje históriu, obed na brehu bielych pieskových pláži s kúpaním sa, prechádzku ´´albánskym Monakom´´ a pohľad na tyrkysovú vodu prameňa vyvierajúcej rieky.

drac

Durres

Durres, drugie, co do wielkości miasto, zamieszkiwane przez ponad 160 tys. obywateli, jest równocześnie najstarszym i jednym z najważniejszych pod względem ekonomicznym centrów Albanii.  Od stolicy Tirany oddalone jest jedynie o 33 kilometry. Durres znajduje się w jednym z najwęższych miejsc nad morzem Adriatyckim ...

plaz4

Plazhi i Gjeneralit - korálová zátoka

Zažite skvelý deň na brehu korálovej zátoky. V našej ponuke nájdete aj celodenný pobyt na pláži v krásnom prostredí odrezanom od okolitého svete. My Vás len odvezieme a Vy si užijete krásny deň. 

TIK

Nákupy na miestnom trhovisku TIK-Tregu Industrial Kavaje

Poďte na trh, my Vás odvezieme. Zažite atmosféru každodenného života miestnych Albáncov v nie veľkom, ale rušnom mestečku Kavaje. Od Vášho hotela v letovisku Durres je toto mestečko vzdialené len 15 minút našim autom. 

mix

Dobrodružstvo

Potápanie a rýchločlny v Dhërmi, štvorkolky v Durrës. Milovníci podvodného sveta si prídu na svoje akonáhle sa ponoria do hlbín Iónskeho mora. Rýchločlny s jazdami na panenské pláže a k jaskyniam si môžete objednať taktiež v Dhërmi a populárne túry na štvorkolkách v hoteloch letoviska Durrës.