sk | en | pl

Výlety

Naša ponuka fakultatívnych výletov cestovnej kancelárie Albania Travel Vás prevedie najzaujímavejšími miestami Albánska. Počas celodenných výletov spoznáte nielen bežný život v uliciach miest Kruja, Berat, Vlora a ďalších, ale spoznáte aj bohatú históriu, tradície a zvyklosti tejto krajiny.

U nás sa zážitky nekončia fakultatívnymi výletmi. Len u nás môžete využiť ponuku odvozov ktoré zabezpečujeme našim mikrobusom. Chcete zažiť večernú atmosféru druhého najväčšieho mesta v Albánsku - Durrës? Odvezieme Vás pohodlne z hotela priamo do centra a poradíme kam sa vybrať za nákupmi, históriou, zábavou alebo len tak prechádzkou po promenáde. Pre milovníkov šnorchlovania máme pripravený odvoz na korálovú zátoku PLAZH I GJENERALIT, kde si užijete celý deň kúpania a skúmania podmorského života korálov. Ďalej Vám priblížime život na miestnom trhovisku s nezabudnuteľnou atmosférou typického albánskeho života.

Cena odvozov už od 3€ na osobu.

Nadšenci a milovníci jazdy na štvorkolkách si tiež prídu na svoje. Iba s nami si užijete jazdy po okolitých horách alebo popri mori.

Preskúmajte s nami pestrofarebný život na pobreží i vo vnútrozemí doposiaľ nepoznaného kúta Európy - Albánska.

 

Celú ponuku fakultatívnych zájazdov a odvozov nájdete nižšie. Neváhajte a rezervujte si pobyt v Albánsku už teraz s odletmi z letiska Poprad-Tatry.

kruje

Po stopách národného hrdinu Skanderbega ...

Prvým zastavením nášho výletu bude mestečko Kruja, rodné mesto albánskeho národného hrdinu Skanderbega. Mesto sa nachádza na severe centrálnej časti Albánska, medzi vrchom Krujë a riekou Ishëm, približne 20 kilometrov od hlavného mesta Tirana.

berat

Beratská pevnosť - Kalaja e Beratit

Berat (alb. Berati) je 2400 rokov staré mesto ležiace v južnej časti centrálneho Albánska. Je jedným z najstarších a najkrajších miest Albánska, osídleným už od 6. storočia pred Kristom. Staré mesto Beratu bolo zapísané do zoznamu Svetového dedičstva UNESCO v júli 2008.

IMG 0264

Albánskou riviérou s výhľadom na Korfu!

Dhërmi, Himara, Porto Palermo, Borsh, Saranda, Butrint, Ksamil, Syri i Kalter(Modré oko). Vy ešte neviete čo tieto názvy znamenajú? Po výlete albánskou riviérou ich nie len spoznáte, ale sa do nich aj zamilujete. Výlet kombinuje históriu, obed na brehu bielych pieskových pláži s kúpaním sa, prechádzku ´´albánskym Monakom´´ a pohľad na tyrkysovú vodu prameňa vyvierajúcej rieky.

drac

Odvoz do mesta Durrës

Drač, druhé najväčšie mesto s viac ako 160-tisícmi obyvateľov, je zároveň aj najstarším a jedným z ekonomicky najvýznamnejších centier Albánska. Od hlavného mesta Tirana je vzdialené len 33 kilometrov. Drač sa nachádza na jednom z najužších miest Jadranského mora.

plaz4

Plazhi i Gjeneralit - korálová zátoka

Zažite skvelý deň na brehu korálovej zátoky. V našej ponuke nájdete aj celodenný pobyt na pláži v krásnom prostredí odrezanom od okolitého svete. My Vás len odvezieme a Vy si užijete krásny deň. 

TIK

Nákupy na miestnom trhovisku TIK-Tregu Industrial Kavaje

Poďte na trh, my Vás odvezieme. Zažite atmosféru každodenného života miestnych Albáncov v nie veľkom, ale rušnom mestečku Kavaje. Od Vášho hotela v letovisku Durres je toto mestečko vzdialené len 15 minút našim autom. 

mix

Dobrodružstvo

Potápanie a rýchločlny v Dhërmi, štvorkolky v Durrës. Milovníci podvodného sveta si prídu na svoje akonáhle sa ponoria do hlbín Iónskeho mora. Rýchločlny s jazdami na panenské pláže a k jaskyniam si môžete objednať taktiež v Dhërmi a populárne túry na štvorkolkách v hoteloch letoviska Durrës.