sk | en | pl

Odvoz do mesta Durrës

dracOdvoz do mesta Durrës. Veľmi obľúbený odvoz do rušného mesta centra plného miestnych obchodíkov, reštaurácií, barov, ale aj histórie. Odporúčame návštevu mešity a vyhliadky s neopakovateľným výhľadom. Ochotne Vám poradí Váš delegát, aby nič neušlo Vašim očiam.

Durrës druhé najväčšie mesto s viac ako 160-tisícmi obyvateľov, je zároveň aj najstarším a jedným z ekonomicky najvýznamnejších centier Albánska. Od hlavného mesta Tirana je vzdialené len 33 kilometrov. Drač sa nachádza na jednom z najužších miest Jadranského mora. Od talianskeho prístavu Bari ho delí po mori 300 kilometrov, ďalší prístav v Taliansku Brindisi je vzdialený iba 200 kilometrov. Taktiež piesočnaté a slnkom zaliate pláže Durrësu sú veľmi populárne a zaujímajú významné miesto v albánskom turistickom ruchu.

Archeologické múzeum v Durrës leží na brehu mora a zastrešuje najväčšiu archeologickú zbierku Albánska. V jeho priestoroch sú vystavené nálezy z oblasti Durrës zo starogréckeho, helenistického a rímskeho obdobia, z obdobia neskorej antiky a ranného stredoveku.

Rímsky amfiteáter v Durrës sa radí s kapacitou 15000 divákov k jedným z najväčších na Balkáne. drac01Jeho priemer je viac ako 120 metrov. Patrí k najskvostnejším pamiatkam, ktoré sa zachovali zo starovekého mesta zničeného zemetraseniami. Bol vybudovaný v druhom storočí 2. st. n. l. a slúžil ku gladiátorským zápasom a zápasom divokých šeliem. V 7. storočí bola v jednej z galérií vybudovaná kresťanská krypta so vzácnymi nástennými mozaikami. Následne sa amfiteáter začala používať ako pohrebisko a cintorín. Objavený bol začiatkom 20. storočia a aj keď je jeho časť zastavaná domami, UNESCO uvažuje o jeho zapísaní na zoznam svetového kultúrneho dedičstva.